ECTS @ IUE ECTS @ IUE ECTS @ IUE ECTS @ IUE ECTS @ IUE ECTS @ IUE ECTS @ IUE

Uluslararası Ticaret ve Finans


Gebze Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü Uluslararası Ticaret ve Finans tezsiz yüksek lisans programı, 2010 yılından itibaren özel ya da kamu sektöründe çalışmak isteyen öğrencilere ve halihazırda çalışan bireylere zengin bir eğitim sunmaktadır. Yüksek lisans eğitimi, 2 senelik bir programı içermektedir. Programın azami süresi 3 senedir. Öğrenciler kredili dersleri ve seminer dersini dört dönem içinde tamamlamak zorundadırlar.

Hedef, öğrencilerin iktisadi olguları analiz edebilme, sorgulama, araştırma yapabilme, öngörüde bulunabilme ve rasyonel kararlar alabilme süreçleri için gerekli bilgi ve becerileri geliştrimek ve nihayetinde çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren özel ve kamu kurum/kuruluşlarında çalışma yapabilecek, uzmanlaşmış ve başarılı iktisatçılar yetiştirebilmektir.

Mezuniyet için en az 30 GTÜ kredisini ve bir proje dersinin başarıyla tamamlanması ve 4.00 üzerinden en az 3.00 genel not ortalamasının elde edilmesi gerekmektedir.

İktisat lisansüstü programlarına başvurular GTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü aracılığıyla yapılmaktadır. Daha fazla bilgi için Sosyal Bilimler Enstitüsü sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

GTÜ Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliği için tıklayınız.

-->