ECTS @ IUE ECTS @ IUE ECTS @ IUE ECTS @ IUE ECTS @ IUE ECTS @ IUE ECTS @ IUE

Kampüs ve Ulaşım


GTÜ Marmara Denizinin kuzey doğusunda yer alır. Doğu sınırında İstanbul bulunan ilçe, İstanbul Boğazına 60 km uzaklıktadır. Kocaeli ilinin sanayi ilçesi olan Gebze, birçok sanayi dalına ve Türkiye’nin en büyük araştırma merkezi olan Tübitak-MAM ve Gebze Teknik Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. GTÜ Çayırova Kampüsü İstanbul yönüne doğru Gebze şehir merkezinden 10 km uzaklıkta, İstanbul – Ankara karayolu üzerinde bulunur. Kampüs 1.385.922 metrekare yeşil ağaçlık alanda yer alır.

Rektörlük, idari birimler, kütüphane, derslikler, tüm lisans ve mezun öğrencilerin çalışmaları Çayırova kampüsünde bulunur. Çayırova Kampüs planı için tıklayınız.

Çayırova kampüsüne İstanbul ve Kocaeli’nden E-5 yolundan ya da otobandan ulaşılabilir. Haydarpaşa-Gebze banliyö treni, Harem-Eskihisar feribotu ve otobüs seferleriyle de GTÜ’ye ulaşılabilir. Ayrıca kampüs İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanına çok yakın mesafededir.

İstanbul ve GTÜ Çayırova kampüsü arasında Gebze-Harem minibüsleri çalışmaktadır. Gebze-İzmit minibüsleri ise İzmit (şehir merkezi) ve GTÜ Çayırova kampüsü arasında çalışmaktadır. Ücretler sabittir ve genellikle minibüslerin ön camında gösterilmektedir. (Gebze-Harem ve Gebze-İzmit minibüs ücretleri yaklaşık 7 TL’dir). İlçe içinde taksi bulunmaktadır ve sarı renklerinden tanınırlar. Taksilerde taksimetre bulunmaktadır ve ücret, seyahatin uzunluğuna göre değişir. Taksi ücreti minibüsten daha pahalıdır fakat yabancı öğrenciler taksi ücretlerini genellikle gayet uygun bulmaktadır.

-->