ECTS @ IUE ECTS @ IUE ECTS @ IUE ECTS @ IUE ECTS @ IUE ECTS @ IUE ECTS @ IUE

KABUL ve KAYIT KOŞULLARI


  TÜRK ÖĞRENCİLER İÇİN
  • Yüksek lisans derecesi
  • Lisansüstü giriş sınavından (ALES) kabul edilebilir bir puan almak
  • ÜDS, KPDS, YDS, YÖKDİL ve TOEFL IBT İngilizce dil sınavlarından birinden başarılı olmak

Başvurular Nanobilim ve Nanomühendislik Anabilim Dalı tarafından, GTÜ Lisansüstü Eğitim-Öğretim Yönetmeliği Senato Esasları’nda ifade edilen şartlar temel alınarak, değerlendirilir.

  YABANCI UYRUKLU DERECE ÖĞRENCİLERİ İÇİN

Doktora programlarına başvuracak öğrenciler, Türk Öğrenciler için geçerli olan Kabul ve Kayıt Şartlarına tabidir. Başvurular Nanobilim ve Nanomühendislik Anabilim Dalı tarafından, GTÜ Lisansüstü Eğitim-Öğretim Yönetmeliği Senato Esasları’nda ifade edilen şartlar temel alınarak, değerlendirilir.

  DEĞİŞİM ÖĞRENCİLERİ İÇİN

Öğrenci, kendi üniversitesinde tam zamanlı öğrenci olmalıdır. Öğrencinin üniversitesi ile Gebze Teknik Üniversitesi arasında kurumlar arası anlaşma bulunmalıdır. Üniversite, öğrenciyi resmi yollarla ilgili değişim programına aday olarak göstermelidir. Öğrencinin kendi üniversitesi, başvuru evraklarını GTÜ Dış İlişkiler Ofisine gönderir. Başvurular, Nanobilim ve Nanomühendislik Anabilim Dalı ve Dış İlişkiler Ofisi tarafından, GTÜ Lisansüstü Eğitim-Öğretim Yönetmeliği Senato Esasları’nda ifade edilen şartlar temel alınarak, değerlendirilir.

-->